Xiaomi Mi Band 4 İnceleme

Yeni incelemeye hoşgeldiniz. Bugünkü yazımızda sizler için Çin devi Xiaomi tarafından üretilmiş ve Mi Band serisinin 4. üyesi olan Xiaomi Mi Band 4 ‘ü inceledik.

Xiaomi Mi Band 4 ‘ün sizlere sunmak üzere hazırladığımız özelliklerine bir göz atalım.

Öncelikle teknik özelliklerine değinelim ;

240×120 pixel çözünürlüğünde ve 0.95 inç büyüklüğünde olan akıllı bileklik bu defa diğerlerinden farklı olarak AMOLED renkli bir ekranla geliyor. Buradan da anlaşılabileceği gibi bir önceki model olan Mi Band 3 ‘e kıyasla ekran boyutu %40 ‘lık bir oranda artış gösterdi. Bunların yanı sıra ekranın çizilmesini önlemek amacıyla temperli cam bulunuyor.

Ürünün bu modelinde bizlere iki farklı seçenek sunuluyor : Mi Band 4 ve Mi Band 4 NFC. İsminden de anlaşılacağı gibi 2. model kullanıcılara ödeme kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. Bu iki ürünün farkına gelecek olursak normal versiyonu 135 mAh pil kapasitesine sahip batarya ile 40 gün dayanabilirken, NFC versiyonu ise 125 mAh pil kapasitesiyle 15 gün şarj edilmeden dayanabiliyor.

Tüm bu özelliklerine ek olarak birçok kullanıcı için önemli bir özelliği olan su geçirmezlik 50 metreye kadar çalışıyor ve yüzme stillerini de algılayabilen özellikte sensörler içeriyor. Üstelik 6 farklı spor aktivitelerine göre modlanıyor ve bu kullanıcıların yaptığı spora göre istedikleri modu kullanmalarını sağlıyor.

Son olarak Xiaomi Mi Band 4 ürünleri hem IOS hem de Android işletim sistemine uyumlu olarak çalışabiliyor.

Okuduğunuz için teşekkürler!!!