Logitech G 533 7.1 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı İnceleme

Öncelikle kutu içeriği ile başlayalım.

Kutu İçeriği:

  • G553 oyuncu kulaklığı
  • 1 adet usb kablo
  • Kullanım kılavuzu
  • 1 adet kablosuz usb alıcı

Yapı, Malzeme ve Üzerindeki Tuşlar

Kulaklığımız 350gr. sonderece hafif ve dayanıklı bir plastik malzemeden yapılmış. Yuvarlak hattara sahip. Kulakları kaplayan padler sünger yapıda. Kulaklarımızı yormayan sünger pedler sayesinde sürekli hava alan bir yapıda ve kulaklar ile kulaklığın iç kısmı arasında yeterince boşluk var. Bu da uzun süreli kullanımlarda oldukça rahat hissettiriyor. Kafa ayarı ise 14 kademede yapılabiliyor. Üst kısımda kafanın üst kısımına gelen süngerler oldukça rahat olduğundan dolayı başı acıtmadan ve sıkmadan rahat bir kullanım sunabiliyor. Üzerinde 1 adet açma kapama tuşumuz var. Kulaklığın açık olduğunu butonu açtığımızda altındaki mavi sembolle ve yanan ışık ile anlayabiliyoruz. 1 adet de ses açma kısma tekerleği var. Bu tekerlek sonsuz dönebiliyor. Bu tekerleğin üzerinde bir adet G butonu bulunuyor. Bu G butonuna Logitech Gaming Software üzerinden atama yapabiliyoruzç Buna biraz sonra değineceğiz. Üzerinde 1 adette micro usb kablo girişi var.

Ses Aktarımı

Kutu içinden çıkan kablosuz usb alıcı ile 7.1 sanal surround bir şekilde ses aktarımı yapılabiliyor.
İçinden çıkan kablo ise yanlızca şarj ve sürücü güncellemesi yaparken kullanılabiliyor. Yani kablo herhangi bir ses aktarımı yapmıyor. Bu nedenle usb alıcıya biraz dikkat etmek gerekiyor.

Ses Kalitesi

Ses kalitesi 7.1 DTS Headphone:X ile özellikle oyunlarda harika bir deneyim sunuyor.

Batarya

Bataryası 15 saat gibi uzun bir kullanım zamanı verebiliyor. Şarjı bittiğinde ise usb kablosunu yakım kesinti olmadan rahatlıkla kullanmaya devam edebiliyoruz ama bu sırada alıcınında takılı olması gerekiyor. Dediğimiz gibi kablo ses aktarmıyor, sadece şarj ve sürücü güncellemelerinde kullanılıyor.

Menzil

Menzilimiz ise verilere bakarak söylersek 15 m lakin 10-12 m den sonra ses gidip geliyor. Ama merak etmeyin 10-12 metreye kadar ses kayıp vermeden geliyor.

Mikrofon

Mikrofon İndir/kaldır bir yapıya sahip. Çekince uzayabiliyor. Gürültü-Parazit engelleme özelliğine sahip. Birde ses testine bakalım.

Yazılım

Logitech Gaming Software üzerinden 7.1 özelliğini açabiliyoruz. Yazılım ile kulaklığımızın üstündeki G butonuna atama yapabiliryoruz. Profil kısmında her uygulamaya özel profil atayabiliyoruz. Bı sayede örneğim CS GO açılınca 7.1 açılıyor ve başka equalizer ayarları otomatikmen geliyor Spotify açılınca 7.1 kapanıyor ve başka equalizer ayarları otomatikmen geliyor.

Okuduğunuz için teşekkürler. Eksik noktalarımızı Yorumlarda bildirirseniz sevinirim.