Eskisi Gitti Yenisi Geldi ! Ininal Kart ve Ininal Cüzdan İnceleme

Yeni İninal incelememize hoşgeldiniz. Öncelikle sizlere ininalin kimlere göre olduğundan bahsetmek istiyorum. İninal, 12 yaşından büyük internetten alışveriş yapanlar, oyun içi ödeme yapanlar ve yüklediğim kadar harcayayım diyenler için en ideal kart.

Tasarım

Öncelikle ininal kart önceden MasterCard ile beraber çalışıyordu. Şimdi ise MasterCard ile yollarını ayırıp Visa ile çalışmaya başladı. Visa ile çalışmaya başlandıktan sonra gelen yenilikler arasında ilk göze batan şey kartın tasarımı oldu. İninal kartın tasarımı baştan aşağı yenilendi.

Para Yükleme

Kullanıcıların çoğu “karta nereden para yükleyebilirim ?” sorusunu yöneltiyor. Çok kullanışlı dediğimiz kartın tabiki çok kullanışlı para yükleme şekilleri var. Mesela banka ATM’lerinden, PTT iş yerleri ve PTT matik ‘ten, İninal cüzdan uygulaması üzerinden ve marketlerden yükleyebilirsiniz.

Tabi İninal Karta para yükleyebilmek için önce edinmeniz gerekiyor. Bunu da 15.000 den fazla satış yerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Migros, Şok, Teknosa, Vatan Bilgisayar bunlardan birkaç tanesi. Ben ona değil o bana gelsin diyorsanız Hepsiburada, GittiGidiyor ve N11 gibi online alışveriş sitelerinden de satın alabilirsiniz.

İninal Cüzdan uygulaması

Bu uygulama ile sanal kartlar oluşturabilir, İninal kartlar arısanda para transferi yapabilir, kredi veya banka kartı ile para yükleyebilir, oyun e-pinlerini ve dijital üyelik kodlarını satın alabilir, tek tıkla oturduğunuz yerden fatura ödeyebilir ve arkadaşlarınızı davet ederek hem size hem de onlara para kazandırabilirsiniz.

Biraz da yeni ininal kartın özelliklerinden bahsedelim. 7 yıldır sabırsızlıkla beklenen özellik olan nakit çekimi özelliği kullanıcılara sunuldu. Ayrıca Ininal şirketi artık MasterCard ile değil Visa ile çalışıyor. Kullanıcıların sorduğu “yeni kartı nasıl alabiliriz ?”, “eski kartın içindeki paralar ne olacak ?” sorularının cevapları burada. Ininal firması bizlere yeni kartı almamız için 5 TL veriyor ve aylık kullanım ücreti olarak da 2 TL vererek toplamda 7 TL ‘yi uygulamadaki sanal kartınıza yüklüyor. Uygulama zaten sizi yönlendiriyor. İster online mağzalardan ister marketlerden alabiliyorsunuz. Eski kartınızdaki bakiyeniz ise ininal tarafından uygulamaya eklediğiniz yeni kartınıza transfer ediliyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz