Oyunlar Nasıl Daha Ucuza Alınır?

Öncelikle şu tarihlerde herkes oyun fiyatlarından yakınıyor. Malum Türkiye’nin ekonomik durumu ortada. Bu nedenle bu yazıda oyunları daha ucuza alabileceğiniz yolları sizin için derledik.

1- İlk ve en ucuz olan yol oyunları kendi hesabınız için hesap almak yerine içinde almak istediğiniz oyun bulunan bir hesap. Bu yolu kullandığınız zaman size e-posta ve şifresini veriyorlar. Sizde o hesaba giriş yapıp oyunuzu oynayabiliyorsunuz. Bu yolla diğer yollardan çok daha ucuza oyun alabilirsiniz lakin oyunu kütüphanenize ekleyemeyeceğinizden dolayı istemeye bilirsiniz. Eğer istemezseniz diğer maddelere göz atın.

2- 2. yol ise internet sitelerinden (durmaplay, gamesatis) gift olarak almak. Bu yollan steam ya da diğer platformlarda kullandığınız profilinizi (isminizi yada hesap url’sini) satıcıya yolluyorsunuz. Oda size hediye olarak gönderiyor. Peki neden daha ucuza satıyorlar? Çünkü siteler platformlarla anlaşma yapıp toplu alımlarda indirim alıyor. Bu yolun dezavantajı ise geri iade edilememesi.

3- 3. ve son yol olan bu yolu herkes biliyor zaten. Oyunları indirim dönemlerinde almak. Örnek olarak Epic indirimleri. 100 liralık oyun 40 TL idi. 130 Tl’lik Word War Z ise 29 tl idi. Steam’da böyle indirimler yapıyor. en büyüğü Steam yaz indirimleri. Okulların kapanıp Yazın gelmesiyle oyun dönemi başladığından dolayı fiyatlar büyük ölçüde düşüyor.

Okuduğunuz için Teşekkürler!!!