Audio Technica AT2020 USB+ Mikrofonu İnceleme

Bugün yayıncı olmak isteyen, Youtube’a içerik üretecek olan ve stüdyoda kayıt yapacaklar için bir mikrofon inceleyeceğiz. Bir önceki incelemede yaptığımız gibi yine kutu içeriğinden başlayalım.  • At2020 USB+ Mikrrofon
  • Deri taşıma çantası
  • Mikrofonun Kablosu
  • Tripod
  • Shock MountMikrofon

Öncelikle mikrofon kardioid yapıya sahip. Kardioidi açıklayayım. Kardioid matamatikte bir denklem gibi bir şey. Bu yapı bir bölgeye kadar sesi çok güzel alıyor. ama o bölgenin dışından ses almıyor. Bu sayede dışardan gelen gürültüler tamamen engelenmiş oluyor. Bu da izleyicilerin ya da dinleyicilerin rahatsız olmasını engelliyor.
Plus “+” modelinin normal modelden farkı ise üzerindeki ses açıp kapama ve kulaklık girişi. Normal modelle aralarında 15-20$ fark var. Ama piyasada AT2020 Usb modelini bulması gerçekten çok zor.Birazcıkta kulaklık girişinden bahsedelim. Kulaklığı kasaya takmak yerine direk olarak mikrofona takabiliyorsunuz. Ve ses ayarını mikrofon üzerinden yapılabiliyor. 


Tripod

Kutu içeriğinden gelen 3 ayaklı küçük bir tripodumuz var. Tripod mikrofon için pek uygun değil gibi. Eğer bu mikrofonu alırsanız yanında da kesinlikle bir tripod almanızı öneriyorum. Tripod her an devrilecekmiş gibi oluyor. Zaten böyle bir tripodun uzun bir süre herhangi bir mikrofonu sağlam bir şekilde ayakta tutmasını bekleyemeyiz.

SES

Mikrofonumuz kutu içinden çıkan bir ucu NiceTQ diğer ucu Usb olan kabloyla ses ve güç aktarımı yapıyor. Adında da geçen Usb ifadesi buradan geliyor. Bu mikrofonun birde AT2020 modeli var. Bu modelde ses Usb yerine XLR kabloyla aktarım yapıyor. aralarında 50$’lık bir fark var. Neyse biz AT2020 USB+ modelimize dönelim . Mikrofon-
16 bit, 44.1/48 kHz ses alabiliyor.

Bugünkü incelememizin sonunda geldik. Okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın